Zaujímavé tipy ku káve o tom, ako zvýšiť LEVEL vlastného e-shopu

Zaujímavé tipy ku káve o tom, ako zvýšiť LEVEL vlastné

Pri online podnikaní si musí človek dobre zvážiť do čoho ide. Podnikanie prostredníctvom e-shopu nie je žiadny rýchly zisk ale treba počítať s tým, že je to cesta na dlhú trať a nemôžeme očakávať zisky za mesiac či dva. E-shopu sa treba venovať, obetovať mu dostatok času. Veľkou výhodou však je, že online nakupovanie sa stáva čoraz obľúbenejším a vyhľadáva ho čoraz viac ľudí v rámci celého sveta.

1.jpg

Grafika, design a intuícia

Tieto 3 atribúty sú mimoriadne dôležité pri stavbe každého e-shopu. Potencionálni zákazníci sú čoraz viac a viac náročnejší pri prezeraní si a porovnávaní e-shopov s rovnakým segmentom, preto je veľmi dôležité zaujať a upútať na prvý pohľad. Ak ste laik, odporúčame Vám poradiť sa so skúsenou agentúrou, ktorá zohľadní všetky tieto atribúty a navrhne Vám najlepšie možné riešenie. Čím intuitívnejšie ovládanie má Váš e-shop, tým je väčšia pravdepodobnosť, že zákazník nakúpi tovar, ktorý predávate. Musíte si uvedomiť, že celou “vedou“ e-shopu je, že zákazník, ktorý príde na vašu stránku vie, čo potrebuje a ide rovno za tým. Preto je výhodné mu túto cestu čo najviac uľahčiť aby sa prostredníctvom čo najmenej klikov dostal k hľadanému produktu.

Kvalitná produktová fotografia

Nie nadarmo sa hovorí, že je lepšie raz vidieť ako 100x počuť. Kvalitná produktová fotografia vie podstatne zvýšiť záujem a následný predaj vašich produktov. Aj túto činnosť je dobré nechať na kvalifikovaného odborníka, ktorý vie čo robí a hlavne výsledok stojí zato. Kvalitnou fotografiou to nekončí a tu prichádza opäť úloha web dizajnéra a programátora, ktorý má za úlohu intuitívne pridať tlačidlo kúpiť, ktoré by malo byť pekne viditeľné. Netreba sa báť farieb či veľkosti písma.Stránka by mala byť ľahko čitateľná a ovládanie čo najpredvídavejšie. Podceňovať netreba ani kvalitu textov na webe! Narýchlo skopírované texty nemusia vždy vyzerať a znieť dobre a navyše si koledujete o poriadny problém. O plagiátorstvo nemusí ísť len pri písaní diplomovky či rigorózky. 😃 Takže, ak nemáš básnické črevo alebo zmysel pre zaujímavé a duchaplné popisy, nie je na škodu osloviť šikovného copywritera.

2.jpg

Komunikácia, zákaznícky servis a referencie

Zapamätajte si, že zákaznícky servis a rýchla a odborná komunikácia so zákazníkom je kľúčová. Ak zákazník dostane odpoveď na svoju otázku čím skôr a pritom nadobudne pocit, že ste v danej problematike odborník, máte vyhraté. Nič nie je lepšie ako priateľský prístup k svojim zákazníkom. Keď bude spokojnosť na strane zákazníka, verte či nie, vaša spokojnosť bude ešte väčšia, pretože štatisticky každý spokojný zákazník bude odporúčať danú firmu minimálne ďalším 7-mim známym. V takomto prípade má čo i len jedna pozitívna recenzia cenu zlata.

3.jpg

Niečo za niečo...

Mimoriadne obľúbenými taktikami predajcov sú aj najrôznejšie zľavy, bonusy alebo zvýhodnená doprava. Dajte vašim zákazníkom pocit výhodného nákupu a garantujeme Vám, že sa k vám opäť vrátia. Preto nie je nikdy na škodu ponúknuť im možnosť dobrovoľne registrácie pri zakúpení tovaru, zaslať ďakovný email s kódom napríklad na 15% zľavu pri ďalšom nákupe. Avšak pozor! Nikdy nepodmieňujte nákup príkazom na registráciu. Veľmi veľa zákazníkov to dokáže odradiť. Zákazník musí mať stále pocit voľnosti a možnosti rozhodnúť sa.

Čerešnička zvaná marketing

E-shop je už plne vyladený, tovar máte naskladnený, vy ste pripravený na nával objednávok, avšak nič neprichádza. Poviete si:„veď je všetko ako má byť, tak ako je to možné?” No, ako by povedali bratia Česi, „chybička se vloudila“. Nikto o vás doteraz nepočul, teda prakticky neexistujete a tu prichádza na scénu online marketing. Základom je dobrý marketingový plán. Treba analyzovať vašu cieľovú skupinu zákazníkov, zohľadniť všetky faktory a na základe toho sa rozhodnúť do čoho investovať. Či sa Vám vyplatí ponúkať a predávať vaše produkty na sociálnych sieťach, či je lepšie investovať do email marketingu, prípadne správne nastavenie Google Adwords, ktoré dokáže po zadaní správnych kľúčových slov posunúť vaše produkty na popredné miesta vo vyhľadávačoch.

4.jpg

Sila blogu a influencerov

Možno sa vám bude zdať, čo má blog spoločné s predajom tovarov v e-shope. Boli by ste veľmi prekvapený ako vás blog, ktorý je napísaný s ohľadom na SEO a využívanie správnych kľúčových slov dokáže posunúť vo vyhľadávaní Google. Tak isto si blogom budujete komunitu ľudí, ktorí sa zaujímajú o tematiku a produkty, ktoré predávate. Medzi najnovšie spôsoby prezentovania sa patria influenceri. Poviete si, ako si môže začínajúci e-shop dovoliť investovať horibilné sumy za „instastorku“ u známeho influencera. Je to nereálne, avšak to sme vôbec nemali na mysli. Skôr sa treba zamerať na tzv. mikro influencerov, ktorí operujú vo vašom okolí alebo v meste. Väčšinou si s nimi dohodnete výhodné podmienky (napr. barter za produkty, ktoré predávate). Vás to nemusí stáť skoro nič a máte veľkú perspektívu získať celkom slušnú základňu zákazníkov.

5.jpg

Založiť si internetový obchod a predávať na internete nie je vôbec zložité, avšak potrebujete na to malý kúsok odvahy, isté množstvo počiatočného kapitálu a vytrvalosť. Presadiť sa totiž v online mori e-shopov nie je až také jednoduché, no pri snahe vyhovieť zákazníkovi a vytrvalosti nemôže byť ani najmenších pochýb, že sa Vám to nepodarí. Veríme, že ste si aspoň niečo z nášho blogového článku zobrali a implementujete to do vášho biznisu. Robte len to, v čom ste dobrý a čo vás naozaj baví, so všetkým ostatným vám radi pomôžeme.

6.jpg

Vaše meno
Váš e-mail
Váš telefón
Stručne o vašom projekte
Suhlasím so spracovaním osobných údajov. Viac na podstránke GDPR
Bankové spojenie

IBAN: SK80 1100 0000 0029 4506 0490
SWIFT: TATRSKBX
BANKA: Tatra banka, a. s.